Hore

O Calvo

Viac ako 75 rokov kvality a inovácií

Príbeh značky Calvoa začal v galícijskom meste Carballo. V roku 1940 tam vznikol malý obchodík s potravinami, ktorý založil Luis Calvo Sanz. Časom sa stal symbolom kvality a tradície konzervárenského priemyslu v Španielsku.

Aby Luis Calvo Sanz rodinný podnik udržal, rozhodol sa ísť cestou inovácií. V roku 1956 vytvoril revolučný stroj, ktorý dokázal vyrobiť 36 plechoviek tuniaka za minútu. Míľnikom bol nápad balíka troch plechoviek tuniaka v roku 1986, s ktorým zaznamenala spoločnosť Calvo veľký úspech v Európe.

Spoločnosť Calvo postupne expandovala aj na ďalšie trhy. Dnes má flotilu, ktorej súčasťou je: 7 plavidiel na lov tuniakov, 2 obchodné plavidlá a 2 pomocné plavidlá.

Pôvodná plechovka Luis Clavo Carballo
Luis Calvo Sanz

Z mora na váš tanier

Pozadie o Calvo Pozadie o Calvo
S rešpektom voči  prírode

S rešpektom voči
prírode

Zachovávame princípy trvalo udržateľného rybolovu. Pri výlove tuniakov chránime delfíny – sme držiteľom certifikátu Dolphin Safe. Naše lode sú registrované Medzinárodnou nadáciou zodpovedného rybolovu (ISSF) a podliehajú dohľadu nezávislých orgánov.
Myslíme eticky  a ekologicky

Myslíme eticky
a ekologicky

Pre našich zamestnancov vytvárame v Calve najlepšie možné pracovné podmienky v súlade s Medzinárodnou organizáciou práce (ILO). Vo všetkých štádiách výrobného procesu minimalizujeme dopady na životné prostredie, či už pomocou recyklácie, alebo opätovného použitia vedľajších produktov.
Myslíme eticky  a ekologicky
Ponáhľame sa k vám

Ponáhľame sa k vám

Cesta tuniaka až ku vám je dlhšia, ako by sa mohlo zdať. My však robíme maximum, aby sme ho dostali z mora na váš tanier za čo najkratší čas. Naše výrobné závody Calvo v Španielsku a v Salvádore sa nachádzajú vbezprostrednej blízkosti mora. Snažíme sa zoptimalizovať dĺžku prepravy do predajných miest.

Robíme to poctivo

Robíme to poctivo

Ochutnať Calvo je zážitok. Lahodná chuť a bezchybná štruktúra je výsledkom unikátneho procesu prípravy. Naše tajomstvo spočíva v ušľachtilej, skvelo spracovanej a očistenej surovine s dôkladne vybraným nálevom.
Robíme to poctivo

Zodpovednosť v nákupnom košíku

Dolphin Safe

Dolphin Safe


certifiikát programu na ochranu delfínov a morského ekostystému
Responsible Tuna Fishing

Responsible Tuna Fishing


certifikát za spoločensky a environmentálne zodpovedný výlov tuniakov od spoločnosti AENOR
Friends of the Sea

Friends of the Sea


certifikát boja za ohrozené druhy morských živočíchov v rybárskych oblastiach a udržateľnosť ekosystémov
BRC Global Standard

BRC Global Standard


certifikát globálneho štandardu pre bezpečnosť potravín

Viac o našich certifikátoch na našich medzinárodných stránkach.